Internet bez barier

blog na temat dostępności stron internetowych

Przejdź do głównej treści

O mnie

ja stojąca gdzieś pomiędzy skałkami w KapadocjiNazywam się Małgorzata Młynarczyk i na codzień pracuję jako front-end web deweloper i konsultant ds. dostępności w średniej wielkości (lecz stale rozwijającej się) firmie.

Zajmuję się tworzeniem zgodnych ze standardami i zasadami dostępności szablonów stron internetowych oraz ich integracją z systemami zarządzania treścią, takimi jak WordPress czy Drupal. Posiadam znajomość HTML5, CSS3, SASS, JavaScript, jQuery, oraz podstaw PHP i SQL.
Jako konsultant ds. dostępności przeprowadzam audyty stron internetowych (na etapie projektów szkieletowych, projektów graficznych i kodu), aplikacji oraz dokumentów PDF. Udzielam też porad jak polepszyć dostępność istniejących już serwisów internetowych oraz prowadzę szkolenia z dostępności.

Prywatnie prowadzę ten oto blog (jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, przeczytaj artykuł “Cel blogu“) oraz wraz z garstką innych ochotników przeprowadzam testy kolejnej wersji WordPress w celu poprawienia dostępności jednego z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią na świecie.

W wolnym czasie uczę się nowych rzeczy, niekoniecznie związanych z tworzeniem stron internetowych, oraz usiłuję zrealizować stale oddalający się cel, jakim jest zobaczenie większej ilości krajów niż mam lat na karku (mam trochę zaległości…)